Dotazy a rezervace 602 893 425

VÝLETY V OKOLÍ

 • ZÁMEK DOBŘÍŠ
 • ZÁMEK VRCHOTOVY JANOVICE
 • ZÁMEK RADÍČ
 • ZÁMEK ČERVENÝ HRÁDEK
 • SVATÁ HORA V PŘÍBRAMI
 • ZŘÍCENINA HRADU VRŠKAMÝK
 • HVĚZDÁRNA SEDLČANY
 • KOUPÁNÍ BAZÉNY
 • POTÁPĚNÍ
 • PARNÍK
 • LANOVÝ PARK SLAPY
 • MONINEC
 • TEPFACTOR V CHOTILSKU
 • HORNICKÉ MUZEUM V PŘÍBRAMI
 • DRBÁKOV-ALBERTOVY SKÁLY
ZÁMEK DOBŘÍŠ

Krásný rokokový zámek s přilehlým francouzským parkem je dnes veřejnosti přístupný po celý rok, současným majitelem je Dipl. Ing. Jerome Collorado-Mansfeld.
www.zamekdobris.cz.

ZÁMEK VRCHOTOVY JANOVICE

Dnes veřejnosti přístupný, přestavěný v novogotickém slohu, slouží jako expozice Národního muzea, poslední majitelka byla baronka Sidonie Nádherná. Kolem zámku se rozprostírá anglický park s umělým jezerem uprostřed.
www.nm.cz.

ZÁMEK RADÍČ

První zmínky o barokním panství Radíč jsou z roku 1333, kdy zde sídlil Odolen z Radíče, po požáru rytířské tvrze bylo přestavěno na jednopatrový raně barokní zámek, nyní přístupný veřejnosti, dětské programové okruhy „budoár pro princeznu „ a „dětská zbrojnice“, pro dospělé prohlídka „tajemné šifry a symboly v barokních malbách“.
www.ch-radic.cz.

ZÁMEK ČERVENÝ HRÁDEK

Stojí na okraji Sedlčan, přístupný je jen příležitostně, např. na svatby,…původně gotická vodní tvrz, ve 2. polovině 19. století romanticky přestavěná na zámek v novogotickém stylu, přilehlý park je v anglickém stylu, naproti zámku je rybník s ostrůvkem, kde jsou boží muka. Novodobá historie je svázána s rodem Mladotů ze Solopysk.

SVATÁ HORA V PŘÍBRAMI

Architektonický skvost v Příbrami, největší poutní místo u nás, areál tvoří obdélníkový komplex ambitů se čtyřmi kaplemi, uvnitř stojí kostel Nanebevzetí Panny Marie, vyhledávanou zajímavostí jsou Svatohorské schody, jsou 460 m dlouhé a mají 323 schodů, národní kulturní památka, návštěva je možná každý den, volně přístupné nebo si můžete objednat prohlídku s průvodcem.
www.svata-hora.cz.

ZŘÍCENINA HRADU VRŠKAMÝK

Zřícenina královského hradu založeného Václavem I. v první polovině 13.století tyčící se na úzkém hřebenovém výběžku, známá jako Vrškamýk, případně podle krutého rytíře nazývaná jako Hunec. Celá lokalita je volně přístupná. Je to krásné místo ležící nedaleko Kamýka nad Vltavou a je vhodné na výlet.

HVĚZDÁRNA SEDLČANY

Lidová hvězdárna Josefa Sadila na Cihelném vrchu, tel.: 318 822 229, otevřeno každý pátek po soumraku, pokud je alespoň polojasná obloha, www.kdjs-sedlcany.cz/hvezdarna/ , pro skupiny lze domluvit i jiný den, správce p. František Lomoz umí moc hezky a zajímavě vyprávět i dětem.

KOUPÁNÍ BAZÉNY

Aquapark v Příbrami  www.szm.pb.cz
Plavecký bazén Benešov  www.mszbenesov.cz
Vojenská zotavovna Měřín  www.volareza.cz

POTÁPĚNÍ

Na Slapské přehradě jsou tři základny, je to Trigger Divers v Měříně, Aquasport Praha se sídlem na Živhošti a Kapr Divers na Nové Živhošti. Na Cholíně je několik velmi zajímavých potápěčských objektů, je to např. vila bankéře Konečného, budova koželužny a dům převozníka Weidenthalera,…
www.stranypotapecske.cz.

PARNÍK

Pro skupiny i jednotlivce jsou možné během letní sezóny krásné výlety parníkem na Slapské a Orlické přehradě.
www.lodnidopravaorlikslapy.cz.

LANOVÝ PARK SLAPY

Blízko Živhošťského mostu přes Vltavu.
www.lanovyparkslapy.cz.

MONINEC

Skiareál, tubingová dráha, lanový park, bikepark, lanovka pro lyžaře a cyklisty.
www.moninec.cz.

TEPFACTOR V CHOTILSKU

Týmová hra inspirovaná televizní soutěží Pevnost Boyard, 25 úkolů prověří důvtip, trpělivost a pohyblivost návštěvníků, smysl pro týmovou spolupráci, vhodné objednat se předem.
www.tepfactor.com.

HORNICKÉ MUZEUM V PŘÍBRAMI

Má několik expozicí, jsou to např.: Památník Vojna Lešetice, Skanzen Vysoký Chlumec, Špýchar Prostřední Lhota, Muzeum zlata Nový Knín, a nejrozsáhlejší komplex je Hornický skanzen Březové Hory v Příbrami (A-část Ševčínský důl, B-část Důl Anna, C-část Důl Vojtěch).
www.muzeum-pribram.cz.

DRBÁKOV-ALBERTOVY SKÁLY

Nejhezčí pěší výlet v našem regionu, národní přírodní rezervace, je to chráněné území na pravém břehu Vltavy v katastrálním území Nalžovické Podhájí. Důvodem ochrany jsou společenstva skalnatých úbočí v údolí řeky Vltavy. Jsou tady přirozená lesní společenstva s tisem červeným a skalní stepi, kde byl zaznamenán výskyt ohrožených a vzácných druhů fauny a flory. Území je ve správě CHKO Blaník. Již v roce 1933 zde bylo vyhlášeno chráněné území, na svahu kopce Drbákov 490 m n.m. pojmenované Drbákovské tisy. Od roku 1978 byla k tomu ještě přiřazena oblast Albertových skal, které se též nazývají Bílé skály. Nyní – od roku 2008 je MŽP vyhlášeno toto území jako národní přírodní rezervace. Přístup sem je pouze pěšky. Autem lze dojet za obec Nalžovické Podhájí asi 1km k turistickému rozcestníku „U Křížku“. Odtud vedou dvě turistické značené cesty, modrá vede do Křepenic a žlutá vede do Častoboře. Naučná stezka /má své zelenobílé označení/ je pojmenovaná po zakladateli Karlu Bartůňkovi. Je dlouhá 7,3 km a má 11 info panelů, které se věnují druhovému složení biotopů, historii území, geologii,… Naučná stezka začíná i končí ve stejném místě, to je na parkovišti v místě rozcestníku „U Křížku“, rozloha je 62 ha. Je to nejkrásnější procházka po okolí. Nabízí Vám úchvatné pohledy na krajinu do údolí Vltavy. Tato cesta mezi skalami je sama o sobě pozoruhodné dílo. Vytvořil ji jediný člověk : Karel Bartůněk, tehdy jako šedesátiletý muž, vlastníma rukama a krumpáčem. Původně žil v domku na samotě v osadě Sejce, odtud se musel odstěhovat kvůli napuštění přehrady. Převýšení je od 270 m n.m. do 470 m n.m., části cesty jsou zabezpečeny kovovými řetězy. Je nutné mít dobré turistické boty. Cesta není vhodná pro malé děti a pro fyzicky oslabené lidi. Cesta je fyzicky náročná !! Předpokládejte na cestu asi 4 hodiny času. GPS parkoviště rozcestníku „U Křížku“ N 49 43.073 E 14 22.197.